Siz de bıktınız mı insanlardan ))

'Toplum ve Sosyal İlişkiler' forumunda Meddah tarafından 30 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Moderatör Alımı yapmaktayız İletişim Özel Mesaj @Ephixa
    Duyuruyu Kapat
  1. Meddah

Meddah Onaylanmış ÜyeMeddah Owner
    Site Yetkilisi Owner Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    0
    Normal olarak hepimiz toplum içinde yaşıyoruz. Çevremizde insanlar var. Ailemiz çocuklarımız arkadaşlarımız komşılarımız yemek yediğimiz birşeyler içtiğimiz mekanlar. Bir bakın alıcı gözle. Peki beğendiniz mi? Şikayet etiğiniz beğenmediğiniz insanlar davranışlar mı var? Düşünün neden bu insanlar bizim hayatımızda? genel cevap sınav ,mecburum, aiem atamam satamam.

Peki ne yapacağız? Bu kısır döngüye sıkışıp orada öylece halimize acıyarak sızlanacak mıyız?

Tabiki hayır.Cevap ise genel kuraldır benzer benzeri çeker. izde öyleyiz. Herşeye söyleniyoruz şikayetediyoruz beğenmiyoruz. Dedi kodu yapıyoruz. Arkadan iş çeviriyoruz.evet evet ben yapmıyorum demeyin.

Yapmıyor olsaydıkk bunlar bizi etkiliyor sinirlendiriyor olmazdı. Aynı davranışlar bizde olmasa bize öyle davranmazlardı. Ne yapacağız peki .Cevap basit bütün bu sevmediğimiz davranışları bırakacağız.

Bir çok kişiyi duyar gibiyim. "Ben dedi kkodu yapmıyorum. Olanı söylüyorum" Hah işte bu dedikodu zira olmayanı söylerseniz iftira olur. Kendi bakış açınıza göre olayı abir kefeye koyup kendi anladığınıza göre birilerine kardeşinize annenize arkadaşınıza eşinize vır vır vır anlatırsanız pis bir dedikoducudan başka bir şey değilsiniz.

Şimdi durun düşünün dürüstçe. Ve kişisel tavsiyem daha iyi bir hayat daha mulu bir siz istiyorsanız çevrenizden size gelen bu itici anlayışsınız çirkin ve kırıcı davranışları oturun yazın.

Bunları yapmayın yaptığınızı farkettiğnizde hemen bırakın. Bir süre sonra artık sizin davranılşarınız saygınlaşacak ve çevreniz saygın ve güzel insanlala dolacak

Diğerleri mi? İki seçenek var ya onlarda sizin gibi düzgün bir insan olacak veya sessiz sedasız hayatınızdan çıkıp gidecek.

bence iki seçenekteçok güzel

Sevgiyle selametle kalın

Yükleniyor...