Doğru istemek

'Kişisel Gelişim ve Bakım' forumunda Meddah tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Moderatör Alımı yapmaktayız İletişim Özel Mesaj @Ephixa
    Duyuruyu Kapat
  1. Meddah

Meddah Onaylanmış ÜyeMeddah Owner
    Site Yetkilisi Owner Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    0
    BENDE EKSİK OLAN NE?
    Aslında sizde eksik olan büyük ihtimalle kendinize olan sevgi ve saygınız .Eksik olan kendinize ve olmasını istideğiniz herşeye karşı inancınız. Çocuklukktan itibaren hepimize yüklenen eksik yanlış inançlar var. BUnun için kimseyi suçlamayın bu onlarında etkilendiği bir durum. Elalem denen ordu herşeyi berbat etmek iin pusuda bekleren ebeveynlerinizin uyum sağlamak ve mutlu olmak iin yaptıklarından rahatsız olmayın. Onlarda aslında bir madur. Ama siz hem kendinizi hem onları toparlayabilir mutluluk huzur bolluk ve bereeti yakalayabilirsiniz. Ancak istikrar şart.

ilim artık herşeyin enerjiden oluştuğunu canlı cansız herşeyin bir frekansa sahip olduğunu açıkladı. BU konuda bir düşünün bir frekansınız var. Ve frekansınız size ve çevrenize göre iniyor çıkıyor. İnince ne oluyor çıkınca ne oluyor. Kızgın öfkeli olduğunuzda üzüldüğünüzde kötü bir anıyı düşündüğünüzde modunuz düşer ve herkes bunu bilir.İşte asıl mesele modunuz düştüğünde ne yapacaksınız. Durun! Sakin kalmaya çalışın. Durum kötüleştiğinde panik yapmayın. durun! Sain kalın. Eğer biri ölmüyorsa, ülkeler arası savaş çıkmadıysa, boğazınıza bir bıçak dayanmadıysa DURUN ve sakinleşin. Egonuzdan sıyrılıp küçük düştüm kepaze oldum mahvoldum elalem anam babam demeden durun.

Ne oldu arkadaşlarınız sizinle dalga mı geçti, yani iyi arkadaşlarınız yok. Sizi aşağı çekerek beslenen vampirleriniz var. Durun anne babanız nasıl yaptın niye yaptın ne oluyor vsvsvs okula gitme işten çık tehditleri mi yapıyor durun.dersleriniz mi kötü paranız mı bitti ,durun.

İşin aslı aklınızdan bunlar geçerken modunuz düştü frekansınız negatifte. ve artık kötü şeyler sizi mutsuz eden olaylara davetiye çıkardınız. Diyorsunuz ki yetmedi gel gel senge gel tam olsun. Allah belamı versin zaten öleyim ben zaten bundan sonra yaşasam ne olacak vsvsvs. Olacak emin olun olacak daha kötüsü ve daha kötüsü.Durun ve sainleşin

Dikk durun gözlerinizi kapatın.yatmayın kaykılarak oturmayın dik durun. Omuzlarınızı düşürmeyin.Kaşlarınızı çatmayın düzeltin. Ve şimdi burnunuzdan derin nefes alın midenizin altına karnınıza doğru derin bir nefes alın. Biraz tutun ve bırakın. Tüm nefesi verdikten sonra biraz tutun nefes almayın bir kaç saniye. Yine derin bir nefes alın bunu bir kaç kez tekrarlayın.

Komik birini arayın konuşun ama ne olduğunu anlatmayın yeniden negativize olmayın. Komik film izleyin videolara bakın. Ama bu konuda konuşmayın.

Sonra niyet edin bu sorunu çözmeye doğru olanı yapmaya niyet edin ve yardım isteyin .Allah 'tan yardım isteyin. Mevzuyu ütopikleştirmedenç. Allah var ve sizi biliyor görüyor anlıyor dinliyor. Sadece siz Allaha ütopya gibi inanıyorsunuz ondan doğru yardım istemiyorsunuz. Ondan doğru olanı bulmayı doğru olanı yapmayı ve şuanki sılıntınızı almasını isteyin. İmajinasyon yapın canlandırın gözünüzde .Ve bütün bunları anlatıp başkalarının ilgisi ile beslenmeyi bir kenara bırakın . vampirleşmeyin. Herkes sınavlar yaşıyor. bu önümüzdeki birkaç yıl genel sınavlr sorumluluklar üzerine. amaaan neyse sonra yaprımlar, neyse bu seferlik böyle olsunlar tembellikkler zarar verebilir.

Yapmanız gereni yapın sorumluluk aldıysanız bunu neden aldığınızı birinin sizi isteğiniz dışında mecbur edip etmediğini düşünün.Ynaya bakıp kendinize sorun bunu neden yapıyorum. Öfkesiz egosuz kibirsiz cevap verin kendinize .

Allahtan yardım istemeyi unutmayın zikir çekin sakin kalın ve tefekkür yapın. Tefekkür nedir sain bir yere geçin sevdiğiniz bir koku varsa kullanın ben yasemin gül iğde severim mesela)gözlerinizi kapatın nefes alın ve bütün bu sorunlarınız olmasaydı nasıl olurdu düşünün. sevgi dolu bir ilişki (anne ile baba ile sevgili ile arkadaş ile kim olduğunun bir önemi sevgi dolu bir ilişki, para sıkıntısı yok bolluk ve bereket içindesiniz nasıl olurdu, sağlık sorununuz yok eğitim sorununuz yok nasıl olurdu . Ne düşünürdünüz neyi dert ederdiniz nasıl hissederdiniz. şükredin böyle bir hayat iin Allaha . Örnek isteseniz derim ki Ya rabbim mabudum herkesi her yarattğını herkesten fazla seven vedud rabbim. Bana verdiğin bu hayat iin bu beden için bu yaşam için teşekkür ediyorum şükrediyorum. Bolluk ve bereket için şükrediyorum . Doğru olanı görüyorum ve yapıyorum bunu bana ilham ettiğim sana teşekkür ve şükür ediyorum.bunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

ve siz şükrettikçe bilinç altınız harakete geçer ve artık sizin istikrarınıza ve inancınıza göre mucizeler başlar ama dikkat edin. Dedi kodu yapmayın sorumsuzluk yapmayın hainlik yapmayın hakaniyetten ayrılmayın.

sevgiyle kalın selametle kalın

Yükleniyor...