Bi bakın . . YURT DIŞINDAN GETİRİLEN CİHAZLARA YENİ DÜZENLEME

'Bilişim ve Bilişim Teknolojileri Dünyası' forumunda E.K tarafından 18 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Moderatör Alımı yapmaktayız İletişim Özel Mesaj @Ephixa
  Duyuruyu Kapat
 1. E.K

  E.K Onaylanmış ÜyeE.K özümüz geçmedi . .

  Katılım:
  16 Mart 2017
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  3
  BTK tarafından yapılan değişiklikle yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonlarda IMEI değişim işlemi yapılabilecek.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun, "Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.  KAYIT DEĞİŞİKLİK BAŞVURULARINI TEKNİK SERVİS VE İTHALATÇI FİRMA YAPABİLECEK  Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonlar veya elektronik kimlik bilgisi (IMEI) bulunan diğer cihazlarla ilgili düzenlemede yapılan değişiklikle;

  Bu cihazların bozulması durumunda ithalatçı üzerinden garanti veya tamir nedeni ile değişim işlemleri yapılırken kayıt değişiklik başvurularını cihaz sahiplerinin yanı sıra Türkiye’de teknik servis hizmeti veren ithalatçı firmaların da yapabilmesine imkan tanındı.  IMEI DEĞİŞİMİ KOLAYLAŞTI  Böylece yurt dışından alınmış ve daha önce kaydı yaptırılmış cihazların bozulması halinde IMEI değişim işlemlerinde kolaylık sağlanarak tüketicilerin yaşayabileceği mağduriyetin de önüne geçilmiş oldu.

  Ayrıca yurt dışından alınmış olsa bile daha önce kaydı yapılmış cihazların garanti kapsamında ithalatçılar tarafından tamir veya değişim işlemleri kolaylaşmış oldu.
   
Yükleniyor...